Ātrie kredīti internetā – aizdevums, no kura baidīties?

atrie krediti internetaNu jau vairākus gadus kredīti internetā kļuvuši plaši pieejami, populāri un arī plaši aprakstīti kā drauds un sava veida bubulis. Sak, ņemot ātro kredītu, uzliec vien kaklā cilpu, iepin sevi rūpīgi izstrādātā shēmas radītāju peļņas gūšanas plānā, kur Tu paliec vien zaudētājs, ātrie kredīti internetā ir atkarība un tā tālāk. Bet kā tad ar pārējiem kredītiem, kur tā pati vien cilpa kaklā tiek uzmesta? Ja ņemam uz kredīta dzīvokli, auto, sadzīves tehniku, vai jebko citu, arī taču uzkraujam sev tās pašas kredītsaistības. Atšķirība tikai tā, ka pie sevis domājam, ka uz kredīta iegūtā manta ir pietiekami vērtīga, lai ņemtu kredītu un tāpat tas jau ir pavisam savādāk! Patiesībā nekā savādāka nav – saņemam naudu vai mantu, par ko katru mēnesi maksājam noteiktu naudas summu ar procentiem, turklāt vēl ilgtermiņā.

            Protams, ir labāk, ja ātrie kredīti internetā nav jāņem – finansiālais stāvoklis ir teicams, visam pietiek un nekādu kredītu vispār nav. Tomēr statistika rāda, ka lielākai daļai iedzīvotāju ir uzņēmušies vienas vai citas kredītsaistības, reizēm pat vairākas. Arī interneta kredītu piedāvātāju firmu netrūkst, katra cenšoties piedāvāt izdevīgāko piedāvājumu, nosacījumus, procentus. Internetā vien atrodami salīdzinājumi vismaz 38 dažādām ātro kredītu kompānijām, kas piedāvā savus pakalpojumus. No vienas puses, lieliski – var salīdzināt, kam izdevīgākie nosacījumi, piedāvājumi, atmaksas grafiks un citi nosacījumi (daudziem arī vecuma ierobežojumi). No otras puses – vai tiešām ātrie kredīti var radīt atkarību, sabojāt visu kredītvēsturi un būt tik bīstams?

            Pirmkārt, vienmēr vajag padomāt un saprast, vai interneta kredīts tiešām ir absolūti nepieciešams. Jā, ir situācijas, kad notiek kas neparedzēts un noteikta naudas summa līdz algas dienai patiešām ir nepieciešama, bet gadījumos, kad sākam domāt par interneta kredītiem tikai tāpēc, ka šovakar vēlamies doties izklaidēties, nav labākais arguments, lai aizņemtos. To var atlikt! Visbiežāk problēmas ar interneta kredītiem rodas tad, kad esi aizņēmies neapdomīgi, nelietderīgi, nesaplānojot kā un kad kredītu atdosi. Labākais padoms, kas pieejams visdažādākajos interneta forumos, par interneta kredītiem ir “Nekad neaizņemties, lai atdotu iepriekšējo kredītu!” Tā tiesa – šādi iespējams tikai nokļūt aplī – aizņēmos – nevaru atdot – aizņēmos, lai atdotu – atdevu – pietrūka, aizņēmos.

            Otrkārt, bieži vien apdomīgajiem, kas patiešām grasās izmantot interneta kredītu pakalpojumus, rodas ne viens vien jautājums par atdošanu, procentiem, sekām. Viens svarīgs ir jautājums par to, vai interneta kredītu ņemšana nesabojās visu esošo kredītvēsturi. Ja nu pēc pāris gadiem izdomāju ņemt kredītā dzīvokli, bet man atsaka, jo esmu ņēmis ātros kredītus? Tas taču nozīmē, ka netieku galā ar savām finansēm! Vienmēr domāju, ka, ja esi atbildīgs, laicīgi nomaksā arī interneta kredītu summas un neiebrauc kavējuma procentos, ar kredītvēsturi viss ir kārtībā. Izrādās – ne gluži. Banka var atteikt kredītu, ja pēdējo sešu mēnešu laikā konta izrakstā parādās sadarbība ar ātro kredītu iestādēm. Labā ziņa – ja pēdējo pus gadu esi bijis ātro kredītu brīvs – nav par ko satraukties.

            Lai nu kā – kā jau teicu iepriekš, labāk, ja interneta kredītu pakalpojumi jāizmanto nav. Bet ja nu tomēr, tad tas nemaz nav tik biedējoši un briesmīgi. JA VIEN, kredītu ņem tiešām akūtas nepieciešamības gadījumā, saproti savu spēju un termiņus atdot un nepadari to par ikmēneša ienākumu papildināšanas metodi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *