Klientu maksātspējas izvērtēšana

Maksātspēja tiek izvērtēta pēc jūsu uzrādīto ienākumu un izdevumu izvērtēšanas. Jums ir jānorāda precīza informācija par jūsu ienākumiem un izdevumiem, lai aizdevējs varētu pieņemt adekvātu un informētu lēmumu. Pretējā gadījumā, aizdevumu jums var piešķirt, bet jums ir paaugstināts risks saskarties ar parādiem. Turklāt, aizdevējam veicot pārbaudes var tikt atklāts ka šī informācija nav patiesa un šādā gadījumā jūsu aizdevums tiks atteikts.

Klienta maksātspēja tiek vērtēta pēc PTAC (Patērētāju tiesību aizsardzības centra) vadlīnijām. Pēc šīm vadlīnijām aizdevējs var aplēst kādu summu jūs būtu spējīgs atmaisāt bez paaugstināta riska. PTAC darbojas, lai aizsargātu mūs, patērētājus, tātad šīs vadlīnijas ir paredzētas, lai aizdevēji neizsniegtu pārmērīgus  kredītus cilvēkiem kas nespēs tos atmaksāt, bet galvenokārt, lai pasargātu mūsu intereses. Reizēm varam pārsteigties un aizņemties pārmērīgas summas vai aizņemties bez pietiekošas vajadzības, šādi radot lielus draudus savai finansiālajai stabilitātei.

Papildus PTAC vadlīnijām, aizdevēji izmanto CRDIT SCORE modeļus. Šie modeļi ir pašu aizdevēju radītas formulas, ar kuru palīdzību ir iespējams noteikt konkrētā klienta maksātspējas iespējas. Šādi aizdevējs pielieto vairākas metodes, lai pārliecinātos par aizdevuma atmaksas risku pastāvēšanu. Tas ir pozitīvi gan aizdevējiem gan arī mums, klientiem.

Tiek izvērtēti gan ienākumi gan jūsu vidējie izdevumi. ir noteiktas vidējās izmaksas, ar kurām cilvēkam ir jārēķinās noteiktā laika posmā. Ja jūsu ienākumi neatļauj segt šos izdevumus un aizdevuma atmaksai nepieciešamo naudas summu, tad aizdevuma izsniegšana ir ļoti riskanta. Visi aizdevēji izvērtēs jūsu maksātspēju pirms aizdevuma piešķiršanas. Daži aizdevēji var jums prasīt uzrādīt attiecīgas izziņas, lai šādi apstiprinātu jūsu maksātspēju. Vai prasīt jums ķīlu, lai šādi nodrošinātos pret jūsu iespējamajām atmaksas problēmām. Arī galvotājs ir viena no iespējām kuru jums var prasīt aizdevēji.

Ātrie kredīti internetā neprasa ķīlu vai galvotāju, arī izziņas netiek prasītas. Tātad, ja ātrais kredīts jums tiek atteikts, tad pie šī aizdevēja jums neizdosies saņemt aizdevumu un arī pie citiem var būt nopietni sarežģījumi. Šādā gadījumā būtu labāk meklēt kādu citu problēmas risinājumu.

Ja vēlies atrast vislabāko kredītu, iepazīsties ar līguma nosacījumiem.  Pirms piesakies aizdevumam, pārliecinies, kādu summu vari saņemt pie konkrētā kredītdevēja. Ņem arī vērā, ka, aizņemoties pirmo reizi, maksimālā summa, ko paredz ātrie kredīti, parasti ir mazāka, kā aizņemoties atkārtoti. Ja esi izvēlējies aizdevēju, kurš nepiedāvā bezprocentu kredītu vai gribi aizņemties atkārtoti, iepazīsties ar procentu likmi, jo tieši tā norāda, cik draudzīgs ir konkrētais kredīts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *