Pārkreditācija

images (2)Pārkreditācija ir pakalpojums, ar kura palīdzību iespējams iegūt labākus kredīta nosacījumus, kā arī ietaupīt naudu, izvēloties aizdevumu ar zemākajiem procentu maksājumiem. Šo pakalpojumu piedāvā vairākas bankas un citas kredītiestādes gan Latvijā, gan citās pasaules valstīs.

Pārkreditāciju parasti izvēlas veikt tad, ja esošā kredīta nosacījumi neapmierina un pastāv iespēja atrast aizdevēju, kas piedāvā labākus aizdevuma nosacījumus un zemākas procentu likmes. Šo pakalpojumu var izmantot arī gadījumos, ja noformēti vairāki nelieli aizdevumi, kurus izdevīgāk būtu apvienot vienā lielākā, kā arī tad ja noformēts īstermiņa aizdevums, kura atmaksas termiņš tuvojas beigām, taču pastāv liela iespēja, ka nespēsiet to atdot laikus.

Apvienojot aizdevumus jeb veicot pārkreditāciju, jaunais aizdevējs noformē jaunu kredītu, ar kura palīdzību tiek dzēsti jau esošie aizdevumi citās kredītiestādes. Jaunā aizdevuma nosacījumi parasti ir izdevīgāki par jau esošā aizdevuma nosacījumiem, līdz ar to šīs darbības rezultātā klientam ir iespēja ietaupīt naudu un atvieglot kredīta atmaksas procesu. Šis process neatbrīvo no kredītsaistībām un aizdevums tāpat būs jāapmaksā, taču izvēloties izdevīgāku piedāvājumu un saņemot izdevīgākus aizdevuma nosacījumus, to izdarīt varētu būt daudz vienkāršāk.

Pirms aizdevēju maiņas, jāpievērš uzmanība pāris svarīgiem nosacījumiem:

  • Šis pakalpojums parasti tiek piedāvāts tikai tad, ja neesat kavējis iepriekšējā aizdevuma maksājumus un neesat iekļauts parādnieku sarakstā.
  • Izvēloties šo pakalpojumu pārliecinieties, ka jaunais, cita aizdevēja piedāvājums, patiešām radīs ievērojamu ietaupījumu un aizdevuma noteikumi ir krietni vien izdevīgāki, jo Jums būs jāsedz radušies administratīvie izdevumi, kas var sastādīt vairākus simtus eiro (Vairākos gadījumos administratīvās izmaksas piedāvā pievienot jaunajam aizdevumam).
  • Jaunā aizdevuma nosacījumi parasti atbilst patēriņa vai hipotekārā kredīta nosacījumiem, atkarībā no tā, kāda veida aizdevums tiek pārkreditēts.

Izvēloties bakas vai citas kredītiestādes pārkreditēšanas pakalpojumus, aizdevējs pats sazināsies ar Jūsu kreditoru un nokārtos formalitātes, taču, pastāv iespēja nomainīt aizdevēju pašam, noformējot jaunu aizdevumu, ar kura palīdzību iespējams atmaksāt iepriekšējo. Pašam iespējams veikt arī vairāku kredītu apvienošanu vienā, piemēram, apvienot vairākus ātros kredītus vienā patēriņa kredītā. Kredītu apvienošanas rezultātā tiek iegūts vēlamais un konkrētajai situācijai atbilstošākais aizdevuma atmaksas termiņš, kā arī viena konkrēta procentu likme, kas noteikti būs mazāka nekā vairāku kredītu komisijas maksas kopā.

Lai sapratu vai kāds cits aizdevējs piedāvā izdevīgākus aizdevuma nosacījumus, veiciet aizdevēju piedāvājumu salīdzināšanu, salīdzinot piedāvājuma procentu likmes, komisijas maksas, kā arī atmaksas termiņa izdevīgumu konkrētajai situācijai. Salīdzināt piedāvājumus, kā arī pārkreditēt aizdevumu iespējams tepat internetā, turklāt šis process neaizņem daudz laika. Aizpildot pieteikumu internetā Jūs ietaupīsiet laiku, kā arī būsiet pārliecināts, ka esat izvēlējies izdevīgāko piedāvājumu, jo tikai interneta vidē vienkopus ir pieejama informācija par visu aizdevēju piedāvājumiem.

Aizņemieties atbildīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *